KinoPrzedszkole

DRODZY RODZICE

W roku szkolnym 2018/2019 już po raz drugi dzieci uczestniczą w kolejnej już     VIII edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoPrzedszkole” to program wykorzystujący film i nowe media jako narzędzia wychowawcze, poznawcze i profilaktyczne.

Program pod honorowym patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej rekomendowany przez Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Łodzi.
Każda projekcja filmowa poprzedzona jest merytorycznym wprowadzeniem       i prezentacją multimedialną. Po zajęciach może być zainicjowana dyskusja.
W tym roku szkolnym będą w zajęciach uczestniczyć dzieci 6 letnie z dwóch najstarszych gryp wiekowych naszego Przedszkola Przyjaciele Kubusia Puchatka i Smerfy.
W ramach Programu przedszkolaki będą uczestniczyć w 5 następujących zajęciach edukacji filmowej:

1. MAŁY PATRIOTA/ 10 grudzień

Polskie symbole narodowe, reż. Justyna i Marcin Marcińscy,            Polska 2012, 6 min. 42 sek.
Maszeruje wojsko (seria „Zabawy Bolka i Lolka”), reż. Wacław Wajzer, Polska 1975, 8 min. 53 sek.
Warszawska Syrenka (seria „Baśnie i Bajki Polskie ”), reż. Paweł Czarzasty, Polska 2016, 13 min.

2.    SPORT TO ZDROWIE, TAKŻE ZIMOWĄ PORĄ?/ styczeń

Olimpiada Zimowa ( seria „Bolek i Lolek” ), reż. Franciszk Pyter, Polska 1999, 8 min. 55 sek.
Do boju drużyno (seria „Bali”), reż.  Frederic Puech/ Virgile Trouillo, Francja/Kanada 2009, 12 min. 20 sek.
Sami w domu (seria „Rodzina Treflików”), reż. Michał Skrobecki, Polska 2017, 8 min. 31 sek.

3. RÓŻNIMY SIĘ OD SIEBIE I TO JEST CIEKAWE. O SZACUNKU I TOLERANCJI/marzec

Obcy (seria „Rodzina Treflików”), reż. Michał Skrobecki, Polska 2017, 8 min. 30 sek.
Polinka i pajęczynka (seria „Żubr Pompik”), reż. Wiesław Zięba, Polska 2017, 7 min.
Nowy sąsiad (seria „Przytul mnie”), reż. Mateusz Jarmulski, Polska 2016, 5 min. 30 sek.

4.    CO TO ZNACZY „BYĆ GRZECZNY”?

Agatka i kurz (seria „Agatka”), reż. Wojciech Wojtkowski, Polska 2015, 10 min.
Lodowa góra (seria „Baśnie i Bajki Polskie”), reż. Robert Turło, Polska 2003, 13 min.
Kłamstewko (seria Rodzina Treflików), reż. Michał Skrobecki, Polska 2017, 8 min. 30 sek.

5.    BEZPIECZEŃSTWO NA WAKACJACH/ czerwiec

Szerokiej drogi (seria „Przygody Bolka i Lolka”), reż. Marian Cholerek, Polska 1976, 9 min. 7 sek.
Podróż (seria „Pamiętnik Florki”), reż. Jolanta Dudzińska, Polska 2014, 10 min.
Basia i biwak (seria „Basia”), reż. Marcin Wasilewski, Polska 2017, 10 min.

Koszty udziału w w/w Programie zostaną pokryte częściowo z  Rady Rodziców oraz z budżetu Przedszkola z profilaktyki.